Mobilizační techniky | Masážní studio Relaxit
You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Mobilizační techniky

Mobilizace je součástí manuální terapie, při které postupně odstraňujeme kloubní blokády a tím obnovujeme pohyblivost v daném kloubu, popřípadě segmentu páteře. Blokáda může vzniknout na podkladě úrazu, přetížení, vadného držení těla, při větší statické zátěži, (např.sezení u PC, práce u stroje apod.). V okolí zablokovaného kloubu či segmentu se mění i měkké tkáně, bývá zhoršený krevní i lymfatický oběh.

Mobilizační techniky jsou šetrné, jemné opakující se pohyby na hranici možného rozsahu pohybu v kloubu, k usnadnění aktivace příslušných svalů, svalových skupin se využívá dechu a pohledu očí. Během mobilizace cítíme, jak rozsah pohybu zvětšuje a blokáda uvolňuje.

Využití technik měkkých tkání a mobilizačních technik je široké – funkční poruchy pohybového aparátu, bolesti kloubů, svalů, blokády, bolesti hlavy, vadné držení těla, skoliózy…Tuto terapii lze použít i v případě tzv. zmrzlého ramene či tenisového lokte. V těchto případech se jedná o uvolnění zádového svalstva, krku, ramenního pletence, lokte, zápěstí a prstů.

 

Kontraindikace:

  • Tato technika se nikdy neužívá, pokud je klient v akutním stavu potíží
  • Před masáží jezte a pijte jen velice střídmě
  • Vyhněte se alkoholu a jiným omamným prostředkům
  • Terapie nelze použít, pokud trpíte infekčním zánětlivým onemocněním anebo pokud máte zvýšenou teplotu

 

Objednat se na toto ošetření Zobrazit ceník