Dornova metoda | Masážní studio Relaxit
You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Dornova metoda

Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh.

Autor Dornovy metody Dieter Dorn (1938 – 2011) znovu nalezl způsob, jak rychle a jemně korigovat vysunuté obratle, skoliozy, bolavá ramena, kyčle, kolena, klouby, délku končetin a tím vyrovnávat celkovou statiku našeho těla. V Německu se tato skvělá metoda praktikuje již 35 let a těší se u pacientů, terapeutů a lékařů stále větší oblibě.

Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže jako např. výrony způsobené nehodami nebo při sportu, rozdílná délka dolních končetin, zkrácení svalů nebo i citové problémy člověka. Protože při léčení Dornovou metodou se uvolňují fyzické i psychické bloky, můžeme ji považovat za celostní metodu, která léčí nejen příznaky nemoci, ale i samotné příčiny onemocnění.

Ošetření se provádí volným a přirozeným pohybem ošetřovaného a jemným tlakem palců, nebo ruky terapeuta. Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, který by mohly ošetřovanému ublížit. Nejdůležitějším významem Dornovy metody je ten, že léčí přímo příčinu nemoci, neboť všechno leží na kostře, příznaky potom postupně odezní.

Dornovu metodu doplňuji baňkováním a Breussovou masáží. Používám k tomu třezalkový olej, jehož léčivé účinky se spolupodílejí na skvělých výsledcích této metody.

Doporučuji:

Bezprostředně po ošetření:

  • 3 dny bez fyzické zátěže
  • zvýšený příjem tekutin

Kontraindikace: brzy po operacích a zlomeninách, osteoporóza v pokročilém stadiu, artróza v pokročilém stadiu, rakovina, Bechtěrevovo onemocnění, operace páteře (v některých případech to není překážkou), revmatoidní artritida, epilepsie (padoucnice) a jiné pravidelně se opakující záchvaty, srdeční arytmie, těhotenství.

 

Objednat se na toto ošetření Zobrazit ceník