Baňková masáž | Masážní studio Relaxit
You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Baňková masáž

Masáž baňkami je starověká čínská metoda, známá již přes 3000 let a dodnes velice uznávaná a rozšířená. Tato technika je jedna z nejúčinnějších na ztuhlé svaly, partie zad a krku, ale i na onemocnění trávicího, dýchacího a pohybového aparátu. Přináší velkou úlevu při napětí v oblasti páteře – způsobené narušením funkce vnitřních orgánů. Nepřímo působí přes jednotlivé reflexní zóny na příslušné orgány. Dochází k odstranění jedů z tělních tekutin a lepšímu prokrvení tkáně. Dle potíží se baňky buď přikládají na určitá místa nebo se s nimi masíruje.

Baňkou promasírujeme celá záda pomalým krouživým pohybem. Při lehčích potížích masáže baňkou stačí. Bývá příjemná a rychlým prokrvením kůže a svalů působí uvolnění a úlevu. Při větších potížích po této přípravě používáme baňky menších rozměrů, které aplikujeme již cíleně na dané body a necháme je zde působit déle. Za pomocí podtlaku, který vzniká přiložením baněk, se místo
pod baňkou velmi silně prokrví a začínají zde regenerační procesy, které působí nejen pod baňkou, ale i na vzdálených místech.

Baňka silným podtlakem přivodí vznik krevních podlitin, které ale během pár dní zmizí. Málokterá metoda však docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně. Modřiny po aplikaci baněk se nemusí tvořit každému klientovi. Záleží na typu kůže, akutnosti problému nebo množství toxinů v těle.

 

Baňková masáž zad je vhodná pro:

  • Příznivé ovlivnění zvýšeného napětí svalů a podkoží v oblasti zad.
  • Zlepšení prokrvení tkání a urychlení odplavení škodlivých látek v oblasti zad.
  • Příznivé ovlivnění reflexních a akupresurních bodů na zádech a tím možnosti ovlivnit některé interní choroby.

Baňková masáž je nevhodná pro závažně a akutně nemocné, těhotné, osoby užívající protisrážlivé léky a se sklonem k nadměrné tvorbě modřin.

 

 

Objednat se na toto ošetření Zobrazit ceník